5 KROKŮ K OMLAZENÍ PLETI

29.10.2017 08:59

1.       Krok:  Krémy a doplňky stravy

Krémy a kvalitní strava jsou to základní, co si naše pleť dennodenně žádá a my jí to můžeme bohatě dopřát. V dnešní široké nabídce je vhodné vsadit především na kyselinu hyaluronovou, která je našemu tělu vlastní. Zde bych doporučila kupovat přípravky, kde garantují procentuální obsah hyaluronátu v daném přípravku. Bojuje také koenzym Q10, ale tento přístup je dnes již malinko zastaralý. Pokud preferujete přírodní přístup, máte možnost vybrat některý z olejů, poslední dobou je velmi pozitivně hodnocen hlavně arganový olej, tzv. zlato maroka, který je silný antioxidant a dodává pleti vitamin E.

 

2.       Krok:  Přitvrdíme séra, ampule, kúry

Séra a kúry - to je doslova koncentrace vitaminů a antioxidantů. Pokud vaše oblíbená kosmetická řada obsahuje sérum, pak máte v séru zaručenou několikanásobně větší koncentraci účinných látek než v krému. Nanáší se vždy na odlíčenou a očištěnou pleť pod krém (případně pod masku). Je vhodné poradit se s odborníkem, zda potřebujete vaši pleť hydratovat, zpevnit, případně doplnit o vitamíny. Orientovat se můžete podle ročního období. Jaro a podzim jsou většinou období, kdy je vhodné doplňovat vitamíny, naopak v létě si vitamíny dopřáváme a logicky nám díky vlivu počasí chybí především hydratace.

 

3.       Krok: Pravidelná péče v kosmetickém saloně – ultrazvuk, laser

Kosmetické salóny nám des nabízí různé procedury, které si můžete dopřávat jednou za měsíc.  Z široké nabídky (galvanická žehlička, elektrostimulace buněk, chemický peeling, světelná terapie apod.) bych po mnoha letech praxe doporučila ty jemné, neinvazivní, šetrné se zaručeným účinkem a těmi jsou laser a ultrazvuk.

 

4.       Krok: Neinvazivní zákroky

Jak poznat, který zákrok je ještě neinvazivní? V časopise Vlasta jej vtipně označují jako ten, který „zvládnete v obědové pauze“. Příkladem takových zákroků je provzdušnění kyslíkem, napomáhající stimulaci vlastního imunitního systému buněk a tím navrácení vitality. Oblíbená je metoda krevní plazmou, tedy omlazení pleti vlastní tělní tekutinou opětovně vpravenou do kůže. Mezoterapie vpichuje do střední vrstvy kůže vitaminové roztoky pro zlepšení cirkulace krve a lymfy, čímž kůže regeneruje.

Na tomto místě si neodpustím dvě poznámky. Tou první je fakt, že kombinací laserového paprsku a světlocitlivého gelu dosáhnete rozložení  gelu na laktoferin a kyslík,  můžete okysličovat pleť i péčí v kosmetickém saloně. Kyslík zde vzniká přímo v pleti a je tak velmi dobře využit. Dále z praxe znám růžné příklady nežádoucích a nečekaních reakcí na vpichy a je tedy nutné být si vědom faktu, že každý vpich s sebou nese sice malé, ale přesto jisté riziko.

 

5.       Krok: Skalpel, nitě, výplně

Ty nejhlubší vrásky pak řeší liftingové nitě, obličejové výplně a skalpel. Nabídka různých úprav tohoto druhu je dnes nesmírně široká. Sama z praxe znám velmi hezké korekce a opravdu citlivá řešení hlubokých vrásek a ochablých partií. I zde však z paxe opakuji fakt, že každá korekce představuje jistou dávku rizika a pak tedy apeluji na klienty, aby se k těmto nejradikálnějším řešením uchylovali až po vyzkoušením méně invazivních metod. Známe všichni prokletí známých celebrit, kteří „lapeni“ estetickým průmyslem se mění k nepoznání. Takže vždy prosím s rozmyslem a nepřehánět. A jaká je tedy orientačně nabídka? Pokud se svým dermatologem vyzkoušíte lifting pomocí implantátů, které se dlouhodobě postupně vstřebávají, pak je vhodné obrátit se na plastického chirurga a konzultovat s ním svou situaci, ten rozumný vám chirurgické vypnutí pleti rozmluví a doporučí tzv. minilifting (cíleně vypíná jen určité partie, přesto doporučen až po čtyřicítce).

 

Zdroj: volně inspirováno článkem „Postavme se věku“ (Vlasta, 42/2017) a doplněno o vlastní  zkušenosti z kosmetické praxe